Вибираємо якісний тютюн для самокруток

Дедалі більше курців віддають перевагу якісній розсипній тютюновій продукції замість готової промислової. Перший варіант відрізняється більш яскраво вираженими смаковою якістю та ароматом. Купівля такої сировини у великих обсягах також допомагає заощадити на сімейному бюджеті.


На які критерії слід звертати увагу при виборі

Як каже статистика, 100 грам тютюну врозсип здатні замінити до 7 пачок фабричних цигарок. При цьому, слід враховувати безпеку самого процесу та зовсім інший смак, що і приваблює поціновувачів самокруток. При купівлі розсипного тютюну необхідно звертати увагу на такі критерії:

 • вибір сорту продукції, що обумовлюється широким асортиментом на просторах Інтернету. Існують сорти для поціновувачів більш м’яких смакових якостей з делікатним смаком або більш міцні, ароматні. До найбільш популярних сортів можна віднести Вірджинія Голд, Берлі, Кавендіш, які відрізняються присутністю в змісті смол, нікотину та інших характеристик;
 • міцність ще один із факторів, що впливають на вибір. Його також беруть до уваги, оскільки розсипна продукція зазвичай міцніша за промислові цигарки в пачках;
 • смакові характеристики та аромат. В багато сортів виробники додають ароматизатори і домішки, проте є категорія споживачів, яким більше до душі класичний смак;
 • застосування фільтрів для покращення смакових якостей.


Як підібрати оптимальний сорт

Якість тютюну для самокруток визначається походженням сировини, способами зберігання та обробки. Високу якість продукції зазвичай гарантують перевірені виробники, які дорожать своєю репутацією. А вибір конкретного аромату залежить від переваг споживача. Необхідний рівень нікотину допомагає досягти задоволення від процесу куріння.


Щоб підібрати найбільш прийнятний собі сорт, потрібно пробувати продукцію різних брендів. Багато курців люблять експериментувати, змішуючи різні сорти та наповнюючи їх ароматизаторами. У перевірених продавців тютюнова сировина завжди свіжа і відповідає заявленому найменуванню.


Щоб зберегти тютюн свіжим, його необхідно зберігати в герметичних контейнерах, не допускаючи пересушування або високої вологості. Також треба уникати високих температур та попадання прямих сонячних променів світла. Фахівці рекомендують під час зберігання регулярно контролювати якість продукту. Якщо тютюн все ж таки пересох, його можна помістити в закритий контейнер із долькою яблука на кілька годин, і вологість відновиться.


Рекомендації щодо куріння самокруток

Декілька рекомендацій, які можуть бути корисними курцям:

 • початківцям краще пробувати спочатку більш легкі сорти і лише поступово переходити до більш насичених;
 • бажано еспериментувати з кількістю тютюну в гільзі, щоб знайти найбільш прийнятну для себе дозу;
 • використання спеціальних ущільнювачів допомагає рівномірно розподілити у гільзі тютюнову масу;
 • тютюн не слід стискати занадто щільно, щоб дати можливість циркулювати повітрю;
 • під час процесу паління не варто поспішати, насолоджуючись його ароматом та смаком у розлабленому стані;
 • у випадку змішування різних сортів необхідно переконатись в їх смаковій сумісності один з одним;
 • добрий тютюн за своєю консистенцією подібний до пластиліну — це означає, що він добре горітиме і не втратить свої первісні властивості.


Вибір тютюну під гільзу є індивідуальним процесом, тому важливо знайти той сорт, що забезпечить максимальну насолоду.