Способи паління тютюну

Тютюн відомий європейській людині близько 500 років. За настільки довгу історію було придумано безліч способів паління тютюну. Різні способи куріння тютюну відповідають різним епохам, але практично усі вони збереглися до теперішнього часу. Головним компонентом в усіх них є тютюн. Відрізняється міра його обробки і методи виготовлення зовнішньої оболонки або курильного аксесуара.


Найпопулярніші способи паління тютюну:

 • сигарети;
 • сигари;
 • сигарилли;
 • самокрутки;
 • цигарки;
 • курильні трубки;
 • кальяни;
 • електронні сигарети.


Придумавши сигарету з фільтром, людство на тривалий час ввелося в оману, що це — найбезпечніший спосіб паління. Фільтр дійсно затримує частину смол і робить процес паління більше полегшеним. Все одно великої шкоди завдається здоров'ю. Сигарети стали найпоширенішими в ХХ і на початку ХХI століття за їх зручність і відносну дешевізну в порівнянні з сигарами.


Тютюн, як палити, знали ще древні народи Майя, використовуючи довгі курильні трубки. Сучасні любителі міцного тютюну придумали сигарилли — гібрид сигар і сигарет. Зовнішній вигляд дуже нагадує сигари по своїй структурі, а розмір відповідає звичайній сигареті. Фільтр в цій конструкції відсутній. Сигарилли наповнені якісним сортовим тютюном з високим рівнем нікотину, що визначає їх міцність. Для виготовлення сигарилл тютюн використовується нарізаний.


Курильна трубка — це древній пристрій для безпечного куріння у жерців. Дим від тліючого тютюну проходить довгу дистанцію, перш ніж виявитися у роті курця і опуститися в легені. Сировина для курильної трубки використовується в чистому вигляді, без ароматизаторів. Тютюн для неї нарізається самостійно або використовується готова локшина з тютюну високої якості. Курильна трубка сьогодні відноситься до раритетних застосувань для паління тютюну.


Види паління сигарет

Сигарети завоювали мільйони прибічників по всьому світу. Щоб задовольнити смакові переваги більшості курців, виробники розділили вироби через види куріння сигарет. Міцність або зміст нікотину в сигаретах грає ключову роль. Саме залежно від його змісту сигарети підрозділяються на такі види:

 • міцні. Цей вид прийнято маркувати червоним і чорним кольором на пачці з відміткою "Original";
 • легкі або полегшені. Відрізняються блакитним або синім кольором на пачці і відміткою "Light";
 • екстра легкі. Виробники відмічають цей вид сигарет білим кольором і відміткою "Extra light";
 • надлегкі або суперлегкі. Відрізняються сріблястим або сірим кольором пачки і відміткою "SS".


Способи паління сигарет безпосередньо залежать від їх конструкції. Усі сигарети можна розділити на два великі види: з фільтром і без фільтру. Зміст нікотину може коливатися залежно від марки, але в сигаретах без фільтру завжди використовуються міцніші сорти. Мундштук, як і курильна трубка, відносяться до більш застарілих засобів паління тютюну. Різниця полягає в тому, що в мундштук вставляється готова сигарета без фільтру промислового виробництва. У курильну трубку кількість тютюну закладається кожного разу індивідуально за бажанням і необхідністю. У ХХ столітті мундштук навіть більше використовували жінки, що додавало витонченості образу і захищало руки і рукавички від опіків і неприємного аромату.

 

Кращі способи курити кальян

Традиція курити кальян прийшла до нас з Далекого Сходу. Кальян — більш ускладнена конструкція звичної курильної трубки. Тютюн для кальяна використовується зовсім іншим: його тривалий час витримують в солодкому сиропі з меду, фруктових ароматизаторів і гліцерину. Способи куріння кальяну прийшли також зі східних традицій. Смак дуже сильно залежить від основи, яку заливають в колбу. Це може бути вода, фруктовий або чорний чай, сік або молоко. Курити кальян можна сидячи в зручному положенні. Досвідчені поціновувачі кальяну говорять про те, що максимальне задоволення від нього вдається отримати в положенні лежачи на зручних подушках.


Способи куріння тютюну через кальян підрозділяються на паління в затяг і поверхневе, без глибокого вдиху. Новачкам необхідно обережно підбирати курильну суміш, переважно робити ставку на найм'якший тютюн. Вдихати дим від кальяну початкуючим курцям слід з обережністю і повільно, уникаючи великих вдихів. Досвідчені поціновувачі кальяну вдихають дим глибокими затягуваннями. Деякі вважають за краще разом з димомзаміна вдихати частину повітря для швидшого попадання в легені. Інші віддають перевагу робити підряд серію швидких затягувань, а потім повільно видихати. Безпечно для здоров'я палити кальян 2 рази в місяць.


Жувальний тютюн

Жувальний тютюн — це відносно нешкідлива заміна сигарет. Дія нікотину на організм зводиться до мінімального значення, якщо порівнювати з традиційним палінням. Користується особливою популярністю серед молодого покоління за рахунок отримання цікавих відчуттів. Жувальний тютюн класифікується, як бездимні тютюнові вироби. Украй не рекомендується змішувати впродовж дня вживання жувального і курильного тютюну, оскільки доза нікотину у такому разі буде значно перевищена допустимих норм і посилить нікотинову залежність.


Смоктальний тютюн або снюс — це дрібно подрібнений тютюн, зволожений за допомогою пари, з додаванням ароматизаторів і смакових добавок синтетичного походження.  Має широку палітру фруктових і інших популярних смаків. Шукаючи безпечні альтернативи сигаретам, поціновувачі цікавих відчуттів віддають перевагу курильному і жувальному тютюну. Залежно від смаку пакетик з снюсом тримають у роті від декількох хвилин до декількох годин. Під час вживання смоктального тютюну активно відбувається слиновиділення, змішане з активними речовинами тютюну.


Перевірені часом сигари

Сигари вважаються еталоном якості курильного тютюну серед любителів подиміти. Для виробництва сигар використовується листя тютюну найкращої якості елітних сортів. Смак і аромат досягаються виключно натуральним способом за рахунок сигарних сортів тютюну і технології вирощування, а також ручного збору окремих листів з рослини тютюну. Стандарт якості виключає додавання ароматизаторів та інших хімічних речовин до складу сигар при виробництві. Це не самий безпечний спосіб куріння, до того ж за сигарами потрібний особливий нагляд і умови зберігання. Вартість сигар безпосередньо залежить від сорту тютюну. Еталоном якості тютюну для сигар вважаються плантації Гавани.


Саме нешкідливе куріння — це частково міф, оскільки нікотин в змінних пропорціях міститься в кожному з вищеописаних видів паління тютюну. Головне — спиратися на смакові переваги і можливості. Тільки перепробувавши кожний із методів паління тютюну, вийде знайти для себе найоптимальніший.