Набивання гільз для цигарок: як правильно робити

Набивання цигаркових гільз ароматним тютюном – улюблена справа досвідченого поціновувача з великим стажем куріння. Що ж найголовніше у цьому процесі? – У процесі забивання ароматних самокруток головну роль відіграє безпосередньо сама вихідна сировина – тютюн. Від якості тютюну залежатиме кінцевий результат, а саме: зовнішній вигляд сигаретної гільзи, смакові та ароматичні якості при курінні, щільність утрамбування сировини всередині гільзи для сигарет.


Наскільки потрібно щільно набити сигаретні гільзи тютюном для максимального смаку, вирішує кожен поціновувач ароматних самокруток індивідуально. Початківці майстри hand made самокруток зазвичай віддають перевагу легкості в процесі куріння, віддаючи перевагу приємним смаковим відчуттям і легким фруктовим або шоколадним післясмаком. У такому разі підійде нещільне утрамбування тютюну в цигаркову гільзу. Сировину варто вибирати великої та середньої нарізки. Любителям міцної самокрутки краще звернути увагу на сорти тютюну з більш високим вмістом нікотину. Перед набиванням сигаретної гільзи потрібно додатково подрібнити локшину тютюну вручну або за допомогою спеціальної машинки.


Що таке цигаркові гільзи?

Гільза для забивання всередину тютюну або сигаретна гільза - це готова конструкція для створення ароматної самокрутки з вбудованим фільтром і щільно склеєними краями. Виготовляють цигаркові гільзи з тонкої щільної целюлози, рисового паперу, паперу з льону. Зовнішній вигляд гільзи для сигарет максимально нагадує готову сигарету з магазину, лише порожню. Гільза для сигарет може бути тонкого діаметру (slim) та звичайного. Фільтри усередині сигаретної гільзи можуть також відрізнятися за рівнем щільності фільтрового волокна. Таким чином, регулюється кількість попадання нікотину з димом усередину організму. Тому виникає багато питань, як правильно забивати тютюн у цей порожній простір цигаркової гільзи?


Забивання гільз для цигарок: 3 основні способи

Як набити цигаркову гільзу, щоб вона була рівною і добре тягнулася? – Для цього потрібно час та бажання експериментувати з тютюном від різних виробників. З першого разу виготовлення домашньої самокрутки вдається складно. Існують різні способи забивання цигаркових гільз тютюном або тютюновою сумішшю. Залежно від досвідченості курця та особистих суб'єктивних переваг визначається найзручніший спосіб для кожного конкретно.

Серед інших варіантів найбільше користуються популярністю такі 3 способи забивання гільз для сигарет:

 1. Набивати цигаркові гільзи машинкою електричною (автоматичною)
 2. Забивати цигаркові гільзи машинкою механічною
 3. Забивати гільзи для цигарок вручну (без додаткових пристроїв)

Кожен із представлених способів має особливості та нюанси. Вибрати найбільш підходящий та комфортний варіант можна лише шляхом випробування кожного методу власноруч.


Машинка електрична для набивки сигарет і гільз: переваги

Перед використанням будь-якого із способів забивання сигаретних гільз, потрібно підготувати тютюн або курильну суміш. Якщо тютюн вологий і щільно упакований у спеціальні кисети - його необхідно витягнути і розпушити пальцями рук, після чого трохи просушити в духовці або на сонячному проміні. Якщо тютюн нарізаний великою локшиною по 18-22мм - його необхідно попередньо подрібнити електричною машинкою або нарізати ножицями вручну. Ідеальна довжина локшини – від 6мм до 8мм. Тоді цигаркова гільза забивається рівно і щільно.


Правильно набити цигаркові гільзи електричною машинкою зможе кожен новачок у курильній справі. Машинка електрична для набивки сигарет і гільз проста у використанні. Для цього слід використати прості рекомендації:

 • Визначити ступінь вологості тютюну або суміші для куріння. При необхідності підсушити
 • Розпушити тютюн пальцями, використовуючи рухи, що перетирають.
 • Відокремити потрібну кількість тютюну для самокрутки та покласти у відсік для подрібнення
 • Надіти підготовлену гільзу на кінчик машинки, що виступає.
 • Натиснути на кнопку «старту», попередньо ввімкнувши прилад у мережу електроживлення
 • Цигаркова гільза в міру набивання в неї тютюну почне «виїжджати» вперед.
 • Після закінчення процесу потрібно зняти акуратно набиту гільзу з наконечника
 • Постукуючими рухами гільзи по поверхні закінчити процес набивання або спеціальним аксесуаром ущільнити кінчик цигаркової гільзи, щоб уникнути висипання тютюну.


Механічна машинка для набивки сигаретних гільз в домашніх умовах

Початківці цінителі сортового тютюну часто стоять перед вибором аксесуарів для виготовлення самокруток. Як правильно робити набивання гільз для цигарок за допомогою механічної (ручної) машинки для виготовлення сигарет? Механічна машинка для набивки сигаретних гільз має більш просту конструкцію та маленькі габарити в порівнянні з електричним аналогом. З переваг користувачі зі стажем відзначають довговічність, компактність та простоту використання.


Щоб правильно набивати цигаркові гільзи машинкою механічною (ручною), потрібно дотримуватися кількох простих рекомендацій:

 • Підготувати потрібну кількість тютюну для партії цигарок, оцінити ступінь його вологості та при необхідності підсушити перед використанням
 • Подрібнити підсушену сировину у разі надто довгої локшини на фракції середнього розміру до 8мм
 • Відкрити кришку машини та рівномірно розподілити тютюн уздовж спеціального заглиблення всередині
 • Пальцями злегка притиснути тютюнову суміш для щільності
 • Надіти порожню гільзу на наконечник механічної машинки, що виступає, і притиснути гільзу ущільнювачем, натискаючи на нього пальцем зверху вниз
 • Закрити кришку ручної машинки та зробити рух рукою взад-вперед, притримуючи машинку іншою рукою
 • Відкрити кришку механічної машинки та витягти готову сигарету
 • За необхідності зробити постукування по поверхні, щоб додатково ущільнити тютюн усередині цигаркової гільзи.


Набивання цигаркових гільз без машинки вручну

Даний спосіб викликає найбільше питань у початківців поціновувачів домашнього виробництва самокруток. Як набити сигаретну гільзу без машинки рівно та акуратно? Спираючись на прості рекомендації, набивання цигаркових гільз без машинки вручну пройде гладко:

 • Підготувати потрібну кількість порожніх сигаретних гільз
 • Вийняти зразок тютюну для заповнення сигаретних гільз.
 • Розпушити тютюн пальцями легкими рухами, що перетирають, і при необхідності підсушити
 • Подрібнити тютюн ножицями за потреби або використовувати відразу тютюн середньої фракції
 • Тримати однією рукою порожню гільзу, а іншою рукою поступово засипати тютюн усередину
 • Постукуючими рухами ущільнювати вміст цигаркової гільзи
 • Спеціальним аксесуаром – металевою паличкою акуратно спресовувати вміст цигаркової гільзи до бажаної щільності
 • Насолоджуватися самостійно виготовленою ароматною сигаретою з якісного сортового тютюну.