Кращі сорти тютюну. Що потрібно знати про види тютюну?

Історія тютюнопаління йде у давнину, ще до відкриття Америки. Перші картинки курців, знайдені в центрально-американських ритуальних будинках, були створені за 1000 років до н.е. Все це вказує на те, що людству тютюнові рослини відомі багато тисячоліть і існують кращі сорти тютюну, які досі мають величезну популярність.


Тютюн Вірджинія ( Virginia )

Сорт тютюну Вірджинія вважається найвідомішим у світі. Це своєрідна класика, непідвладна тимчасовим змінам. Не раз доведено, що якісь види тютюну не вигадували, все одно Virginia залишається основою багатьох сортових сумішей.


Найчастіше використовують світлий сорт, який багатьом подобається своїм тонким ароматом та високою цукристістю. На якість суміші сильно впливає місце вирощування, оскільки багато видів тютюну Virginia вирощуються у США, а й Бразилії, Африці та інших регіонах планети. Щоб смак тютюну був більш вираженим, із фруктовими нотками, його ретельно висушують та ферментують.


Тютюн Burley

Cорт тютюну Берлі не менш відомий, тому відноситься до основних видів тютюну, з яких створюють різні курильні суміші. Більшість плантацій цього тютюну перебувають у США, але навіть на українській території можна знайти місця його зростання. Оскільки Burley має чудовий аромат, він входить до складу різних композицій трубочного тютюну.


Cхідний

Вважається змішаним сортом, створеним на основі міксу з різних тютюнових листків. Використовується як тютюн для сигарет. На ринок надходить переважно з турецьких, македонських і грецьких плантацій. Висушується у вигляді гірлянд, зроблених із дрібного листя блідо-жовтого кольору. Відрізняється високою кількістю ароматичних олій, цукру та нікотину.


Латакія

Належить до пряних сортів тютюну, при цьому завозиться в основному з Сирії та Кіпру. Після збору тютюнове листя спочатку сушиться, а потім піддається вогневій обробці на багаттях, розведених із соснових та дубових полін. Завдяки подібному висушуванню тютюн відрізняється «димним» ароматом та насиченим смаком. В результаті Латакія не схожий на інші види тютюну і в чистому вигляді дуже рідко використовується, оскільки сильно пересушує слизову оболонку порожнини рота і горла.


Перік

Як і попередній сорт, Перік відноситься до специфічних видів тютюну. Виростає тільки в районі Міссісіпі, тому виробляється у невеликій кількості. Тому ціна на Perique досить висока, але незважаючи на це сорт Перік використовується, як тютюн для сигарет з метою посилення міцності курильної суміші. Виготовлення сорту також досить тривале, приблизно близько року, що пов'язано із тривалою ферментацією тютюнового листя.


Cavendish

Тютюн Сavendish вважається власне не сортом, а способом обробки тютюну. У звичайному варіанті виготовляється з Вірджинії з малою кількістю ароматичних речовин. Спочатку тютюн пресується, далі ферментується, після чого додаються такі ароматизатори, як лікер, сироп, трави чи просочення. Завдяки добавкам запам'ятовується солодким та пряним ароматом, додається у різні тютюнові вироби.


Види тютюну які підійдуть вам

Правильний вибір тютюну - запорука приємного проведення часу. Іноді буває, що скільки сорти тютюну в Україні не пробуй, а якісь не такі. Насправді потрібно брати не дешеві дідівські мікси, а перевірені багатьма покупцями курильні суміші. Сьогодні подібне зробити не складно, оскільки достатньо переглянути відгуки про інтернет-магазин, щоб стало зрозуміло. Тому заходьте на сайт, вибирайте та замовляйте найкращий тютюн у перевіреного продавця.