Як виростити тютюн для сигарет?

Поціновувачі хороших якісних сигарет нерідко ставлять резонне питання про те, як виростити тютюн для сигарет? Одними рухає інтерес до процесу самостійного їх створення вдома від А до Я, іншими — бажання розумно економити і палити екологічно чистий тютюн круглий рік з мінімальними вкладеннями. Якщо є в наявності шматочок землі хоча б невеликого розміру — його можна вигідно використовувати для вирощування домашнього тютюну.

 


Увінчається успіхом вирощування тютюну в тепліших і більш сонячних природних регіонах, ніж середня смуга. Вологість також відіграє велику роль: при високому значенні рослина схильна до плісняви, а при занадто низькій вологості вона матиме маленьке сухе листя із високим вмістом смол. Як виростити тютюн для сигарет максимально ефективно на власному городі? Для досвідчених курців це також просто, як ростити томати або огірки.


Загальна інформація про тютюн

Рослина тютюн є трав’янистим однорічним квітучим представником свого роду. Ботанічна назва — Nicotiana, відноситься до семейства пасльонових. Відрізняється великою кількістю сортів і підвидів. Рослина досягає у висоту 3-х метрів, листя темно-зеленого забарвлення з широкою основою і загостреним кінчиком. Цвіте справжній або віргінський тютюн рожевими кольорами. Nicotiana Tabacum любить виключно теплий клімат з помірною вологістю і випаданням опадів протягом року. Середня кліматична смуга може підійти, щоб виростити тютюн, якщо температура повітря влітку досягає відмітки в 30 градусів.


Листя тютюну містить у своєму хімічному складі речовину нікотин. Ця речовина відноситься до токсичних, викликає звикання на фізичному і психологічному рівні при регулярному вживанні. Тютюн з давніх часів палили, жували і нюхали при проведенні ритуалів для звя’язку з Богами. Сучасні послідовники тютюнокуріння все частіше ставлять питання: як виростити і приготувати тютюн підручними засобами в домашніх умовах? Технологія вирощування тютюну ідентична з технологією вирощування багатьох рослин. Спочатку необхідно посіяти насіння, потім виростити розсаду і пересадити її в підготовлений грунт або теплицю.

 
Де узяти сорти тютюну і як його вирощувати

Перед початком самостійного вирощування тютюну в домашніх умовах насамперед з’являється питання про те, де узяти сорти тютюну і як його вирощувати? Найзручніший і найпростіший спосіб — купити улюблений курильний сорт тютюну в спеціалізованому інтернет-магазині з доставкою. Перед купівлею вибраного сорту тютюну бажано заздалегідь ознайомитись з особливостями вирощування цього сорту тютюну з урахуванням грунту і температурного режиму місцевості.


В інтернет-магазинах України представлене в широкому асортименті насіння тютюну найпопулярніших сортів: Вірджинія, Американ 26, Берлі, Кентуккі, Дюбек, Самсун 85 (європейський варіант) і Болівійський чорний. Вибраний тютюн необхідно посадити завчасно в якості розсади в теплому місці, наприклад, на підвіконні. Насіння сіється за 40-45 днів до пересадки його на город в підготовлені грядки. Орієнтовно це кінець лютого – початок березня.


Вирощування насіння тютюну: розсада

Насіння тютюну примхливе до температурного режиму при первинній посадці. Вирощування насіння тютюну буде ефективне при температурі в приміщенні або теплиці в районі 25-28 градусів Цельсія. При нижчій температурі насіння може загинути і не прорости. При плануванні використання великих плантацій під комерційний продаж немає кращого рішення, як посадити тютюн в спеціально обладнаний розсадник або теплицю. Для вирощування його в невеликих об’ємах місця на підвіконнях або обігріваємому балконі буде цілком достатньо.


Підготовка насіння і посів — перший етап при вирощуванні тютюну. Як виростити тютюн з насіння, використовуючи тількі підручні засоби? Для посіву добре підійдуть широкі місткості заввишки 4-7 см. Контейнери з-під продуктів з дірочками на дні — відмінний варіант. Якщо в місткості немає отворів, їх необхідно зробити для стоку надмірної вологи під час поливу. Грунт підходить будь-який універсальний для кімнатних рослин. В якості грунту перед посадкой легко переконатись, зробивши пробну посадку насіння за місяць-півтора. Якщо насіння загине, то в грунті може знаходитись пліснява або надмірна кількість мінеральних добрив, що згубно для маленьких ростків.


Як виростити тютюн з розсади після підготовчого процесу буде зрозуміло після декількох простих кроків:

  • невелика кількість насіння насипається на серветку;
  • насіння набирається з серветки акуратно пальцем;
  • струшуються з пальця в підготовлений контейнер з грунтом (заздалегідь зволожений) на поверхню;
  • насіння краще рівномірно розподілити по площі контейнера без акценту на середині;
  • майбутня розсада накривається кришкою або затягується харчовою плівкою для ефекту парника;
  • дві доби насіння знаходиться в парнику з провітрюванням по 3-5 разів;
  • далі парник трохи відкривається і після 7 днів повністю знімається;
  • маленькі паростки розсади готові.


Як посадити тютюн в грунт?

Посадка розсади тютюну в грунт городу або плантації починається після 40-45 днів з моменту посіву насіння. Рослина повинна мати висоту мінімум 15 см, розвинене листя до 6 штук і міцну кореневу систему. Температура грунта на глибині долоні має бути не нижча 10 градусів Цельсія вночі. Кращим періодом для посадки у відкритий грунт вважається кінець квітня – середина травня залежно від кліматичного регіону.


Як вирощувати тютюн далі на відкритому грунті? Кожна рослина з розсадника под черзі пересідає в заздалегідь підготовлену і рясно политу лунку. «Рідний» грунт з контейнера зберігається на корінні і переноситься з рослиною в лунку. Рясно присипається зверху грунтом з городу. За увесь літній період тютюн поливається 3 рази щедрою кільікістю води по 6-8 літрів на кожну лунку. Зайвий полив може привести до загибеллі рослини. В період цвітіння суцвіття необхідно обламати разом із боковими пагонами.


Здобрення грунту та збір листя тютюну

Для гарного врожаю тютюну найбільше підходить супіщаний грунт. Такий грунт відрізняється наявністю калію і азоту в складі. Краще висаджувати рослини після озимих культур, що збагачують мінералами грунт. Такі культури, як буряк і картопля обідняють грунт і саджати після них тютюнові культури несприятливо. Удобрення грунту коров’ячим гноєм перед посадкою тютюну вважається найсприятливішим за рахунок натуральності сировини. Пташиний послід також принесе користь в якості добрива.


Листя тютюну дозріває в різний час. Як виростити тютюн для самокруток відповідної зрілості та смаку? – Після початку зміни кольору на жовтуваті тони їх необхідно збирати. Етап збору триває декілька тижнів до дозрівання самих верхніх листочків. Збір урожаю прийнято починати не раніше 40-45 днів з моменту висадки розсади у відкритий грунт. Нижні яруси листя завжди дозрівають першими. Найоптимальніші курильні якості спостерігаються в листі тютюну при частковому пожовтінні пластинки листа. Якщо при обламуванні такого листа спостерігається характерний хрусткіт — сировина знаходиться в кращому стані для подальшого томління і сушки.